4.jpg5.png2.jpg1.jpg

Automobilių draudikai pradeda naudoti palydovinę navigaciją

Vairavimo duomenys interneteDraudimo firma AA Didžiojoje Britanijoje pradės teikti naują draudimo paslaugą, kuri palydovinės navigacijos priemonėmis rinks duomenis apie vairuotojo vairavimą, – praneša BBC technologijų korespondentas Dave Lee.

Draudimo firmos teigimu, geriausiems vairuotojams tai sudarys galimybę mokėti mažesnes įmokas.

Smulkesnės draudimo įmonės panašias priemones pradėjo diegti jau anksčiau. Dabar to imasi stambesni draudikai. Kaip BBC patvirtino „Direct Line“, jie irgi pradeda bandyti savo pačių „juodosios dėžės“ paslaugų modelį.

Šios technologijos kritikai sako, kad surinkti duomenys neturi būti naudojami vairuotojo sugebėjimams vertinti.

Sistemos taikymas numato, kad vairuotojo automobilyje bus įmontuojama nedidelė įrangos dėžutė, kuri registuos, kaip vairuotojas vairuoja. Numatoma stebėti greitį, stabdymo staigumą, kelio kampų „pjaustymą“ bei kokiais keliais kuriuo dienos metu yra važinėjama.

Skaityti daugiau: Automobilių draudikai pradeda naudoti palydovinę navigaciją

Kodėl reikia rūpintis automobilio kilimėliais

Karolis

Tyrimas rodo, kad ne visi vairuotojai atskiria savo atuomobilio signalizacijos garsą. Ką daryti, kai daugiabučių kiemuose pernakt kaukia sirenos ir nuo ko apsaugo automobilių aliarmo sistemos. Ir ką daryti, kad automobilio signalizacija būtų ilgaamžė. Kaip apsisaugoti nuo vagių-diletantų. Kas yra signalizacija su nuotoliniu užvedimu, ir kodėl ji ypač patogi žiemą.

Lietuvos radijo penktadienio (2011-01-28) „Sankryžos“ (10.31 val.) laidos svečias — automobilių apsaugos sistemų specialistasKarolis SAVICKAS.

Klausyti laidos įrašo:          

Atomobilis... iš molio

Nissan modelis... iš molio

Firmos „Nissan“ automobilis pirmiausia pagaminamas iš molio. Japonijos automobilių dizaino centre Atsugi mieste darbininkai šlifuoja naujausio modelio išvaizdą. Getty Images nuotr.

Skaityti daugiau: Atomobilis... iš molio

Koks bus F1 dizainerio sukurtas elektromobilis

Pristatytas elektromobilis, kurį sukūrė buvęs McLaren F1 dizaineris Gordon Murray, praneša BBC.

Elektromobilis T.27

 

Per ateinančius 16 mėnesių bus tobulinami trys T.27 modelio prototipai.

Į gamybos procesą „iStream“ investuoti 9 milijonai savarų sterlingų, pusę kurių skyrė valstybinė Technologijų strategijos taryba. „iStream“ gamyklos gali būti ne didesnės kaip penktadalis įprastinės automobilių gamyklos, nes automobiliai nebus gaminami štampuojant plieną.

 

Skaityti daugiau: Koks bus F1 dizainerio sukurtas elektromobilis