5.png1.jpg4.jpg2.jpg

Koks bus F1 dizainerio sukurtas elektromobilis

Pristatytas elektromobilis, kurį sukūrė buvęs McLaren F1 dizaineris Gordon Murray, praneša BBC.

Elektromobilis T.27

 

Per ateinančius 16 mėnesių bus tobulinami trys T.27 modelio prototipai.

Į gamybos procesą „iStream“ investuoti 9 milijonai savarų sterlingų, pusę kurių skyrė valstybinė Technologijų strategijos taryba. „iStream“ gamyklos gali būti ne didesnės kaip penktadalis įprastinės automobilių gamyklos, nes automobiliai nebus gaminami štampuojant plieną.

 

 

Kaip paaiškino Technologijų strategijos tarybos direktorius Davidas Boottas, visos naujojo elektromobilio dalys projektuojamos kompiuteriu ir suvirinamos viena su kita, o ne štampuojamos iš metalo lakštų.

„Tai labai radikali gamybos naujovė“, — sakė jis BBC. — „Dažnai kalbame apie didelę vertę arba anglies dvideginio mažinimą, arba efektyvų gamybos resursų panaudojimą. Naujoji gamybos technologija atitinka visus šiuos reikalavimus“.

Lengvasvoris

T.27 suprojektuotas didmiesčiui arba miestui. Ankstesnis jo variantas T.25  sveria tik 600 kg. – dvigubai mažiau nei vidutinis nedidelis šeimos automobilis.

„Automobiliai gaminami sunkesni ne dėl jų saugumo. Jie tampa sunkesni dėl prabangos,“ — sakė Bottas.

T.27 rėmas suprojektuotas taip, kad absosrbuotų smūgių energiją. Jis išlaikys visus reikiamus saugumo bandymus“.

„iStream“ išradėjas Gordonas Murray gamybos technologiją tobulina nuo 1999 m. ir į šį darbą įtraukė savo kolegas iš F1.

„Požiūris panašus į McLaren'o, “ – sakė jis. – „Miesto automobiliui svarbiausia efektyvumas ir nedidelis svoris“.

Jo nuomone, brangiausia bet kurio elektromobilio dalis yra akumuliatorius, todėl, kad taupytų energiją, automobiliai turi būti lengvasvoriai.

T.27 gali pasiekti 60 mylių per valandą greitį (96 km/h) ir pagal projektą su pilnai pakrautu akumuliatoriumi  galės nuvažiuoti 100 mylių (160 km).

„Elektromobilis skirtas susisiekimui mieste, vežioti vaikus į mokyklą ir pan,“ – sakė Murray, kuris dabar vairuoja „Smartcar“.

„Nesakome, kad turite išmesti savo įprastinius automobilius, tačiau tai – ateities kryptis. Šeimai nebereikės dviejų didelių automobilių“.